HomeКиївОфіс Президента повідомив про підготовку першого документа про гарантії безпеки України

Офіс Президента повідомив про підготовку першого документа про гарантії безпеки України

Київ розраховує, що 29-30 серпня з’явиться перший документ щодо гарантій безпеки для України. Про це заявив голова офісу президента Андрій Єрмак після зустрічі з радниками глав Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії та Угорщини, що відбулася у понеділок у Києві.

«Ми вважаємо гарантії безпеки дуже важливим питанням, ми постійно говоримо про це з усіма партнерами. Сьогодні це також було предметом обговорення, я радий, що наші партнери виявляють зацікавленість <…>. До кінця цього місяця, я думаю, що це 29 чи 30 число, ми можемо розраховувати на появу першого документа, рекомендацій щодо нашої групи з паном Расмуссеном (колишнім генеральним секретарем НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном). Над цим документом ми зараз працюємо», – сказав Єрмак.

Єрмак стверджує, що вже ознайомився із текстом. Документ буде “дуже потужним”, вважає він.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив про необхідність визнати той факт, що Україна не стане членом НАТО. Він зазначив, що Києву потрібні нові формати взаємодії із західними країнами та окремі гарантії безпеки. Пізніше в офісі президента заявили, що розраховують створити союз із п’яти – семи країн, які юридично зобов’язані будуть гарантувати безпеку України.

Свіжі новини

Схожі новини