HomeСвіт400 000 українських біженців почали працювати в Європі, деякі відкрили бізнес

400 000 українських біженців почали працювати в Європі, деякі відкрили бізнес

За даними урядів цих країн, з початку війни в Європі знайшли роботу щонайменше 400 тисяч українських біженців, у тому числі понад 200 тисяч у Польщі, майже 100 тисяч у Чехії та близько 20 тисяч в Італії.

Понад 5 мільйонів українців попросили притулку в Європейському союзі, де 3,7 мільйона подали заявки на спеціальну програму, яка дозволяє їм працювати, відвідувати школу та отримувати доступ до медичного обслуговування по всьому блоку протягом трьох років. Наразі, коли війна триває вже шостий місяць, деякі біженці заповнюють робочі місця на європейському ринку праці, які часто важко знайти.

В останні роки Європа страждала від нестачі робочої сили через поєднання десятиліття низької народжуваності та невідповідності між доступною робочою силою та передовими навичками, які все більше потрібні компаніям. Пандемія Covid-19 ще більше вразила ринок праці, спочатку призвівши до сплеску безробіття під час зупинок, а потім до нестачі робочої сили після поновлення економіки.

Висококваліфіковані українські інженери-програмісти розпочинають роботу в Amazon.com Inc., Vodafone Group PLC та інших компаніях Європи. Українські підприємці відкривають бізнес у Данії, Нідерландах та інших країнах. Лісабон, який до війни був популярним місцем для української діаспори, приваблює українські технологічні стартапи, які тікали з Києва.

ЄС запустив онлайн-версію ініціативи, яка підбирає кваліфікованих робітників із вакансіями спеціально для українських біженців. Блок створив інші ресурси, щоб допомогти претендентам, та переклав українською мову програму, яка допомагає людям створювати онлайн-резюме та супровідний лист, які можна використовувати для подання заявок на роботу в країнах ЄС.

Не всі українські біженці можуть працювати, хоча хочуть і часто мають вищу освіту, кажуть економісти. Більшість біженців — матері, яким доводиться дбати про своїх дітей. Їхня кваліфікація може не визнаватися, а мова може бути бар’єром.

Свіжі новини

Схожі новини