HomeСвітБолгарія відмовляється від довгострокових контрактів із Газпромом

Болгарія відмовляється від довгострокових контрактів із Газпромом

Міністр економіки Болгарії Нікола Стоянов підтвердив, що у довгостроковій перспективі Болгарія відмовляється від постачання природного газу Газпромом.

За словами міністра, метою уряду є отримання обсягів за вже існуючим контрактом із російською компанією:

“Поворот до Росії був би, якби ми сіли з ними домовлятися про довгостроковий контракт. Контракт закінчується 31 грудня. Питання в тому, чи візьмемо ми обсяги за контрактом цієї зими, щоб бути спокійнішими і, насамперед, за гарною ціною“.

Переговори про бартер електроенергії на природний газ ведуться не лише з Азербайджаном, заявив міністр економіки Нікола Стоянов. За його словами, сьогодні пізніше відбудеться зустріч із енергоємними компаніями на цю тему. На питання, як далеко просунулися переговори щодо додаткових обсягів азербайджанського газу, Стоянов відповів: „Дуже сподіваюся, працюємо над цим питанням. У нас є й інші ідеї щодо бартеру. Сьогодні знову відбудуться переговори з болгарськими компаніями, там очікуються новини, але є технічні деталі, які потрібно уточнити.

Сьогодні ж у компанії Булгаргаз оголосили про початок відкритих торгів із постачання зрідженого природного газу (ЗПГ).

“Ми оголошуємо торги з постачання зрідженого природного газу на листопад – грудень, на весь 2023 рік та довгострокові постачання з 2024 по 2034 рік. Наша мета – участь у процедурі конкурсу максимальної кількості компаній, щоб досягти найбільш оптимальної ціни“, – оголосила виконавчий директор Булгаргаза Деніца Златєва.

“Те, що ми оголошуємо торги сьогодні, це великий крок у процесі диверсифікації. На відміну від переговорів щодо кожного місяця поставок, які провадив попередній уряд. Наш результат – зниження ціни на газ – буде видно вже у жовтні”, – повідомив міністр енергетики Болгарії Росен Христов.

Свіжі новини

Схожі новини