HomeКиївЧи пошлють американці своїх солдатів до Києва? Неофіційна інформація

Чи пошлють американці своїх солдатів до Києва? Неофіційна інформація

Wall Street Journal (WSJ) повідомляє: “Військова влада США та Держдепартамент розглядає можливість відправлення десятків військовослужбовців спецназу для захисту посольства США в Києві, яке відновило роботу минулого тижня”.

“Президент США Джо Байден ще не розглянув пропозицію Пентагону та дипломатичного відомства з цього питання, оскільки – на даному етапі – ведуться лише попередні приготування. Проте якщо глава держави схвалить відправку спецназу до Києва, американські війська прибудуть до України лише для захисту посольства, яке знаходиться у межах досяжності російських ракет”, – заявили офіційні особи у Вашингтоні, яких цитує The Wall Street Journal (WSJ).

Чи порушить Джо Байден свою обіцянку?

Як наголошується в журналі, присутність американських військ в Україні ознаменувала б відхід від початкової обіцянки Байдена про те, що в країну не будуть направлені американські війська.

“Адміністрація президента намагається знайти баланс між побоюваннями Держдепартаменту, що сильна охорона посольства, що кидається в очі, може спровокувати президента Росії Володимира Путіна (напасти на американські війська та американський персонал), і необхідністю стримувати такий потенційний напад і мати достатньо сил для відображення російської агресії, якщо у Києві знову розпочнуться бойові дії”. – була оцінена на сторінках американської газети The Wall Street Journal.

Охорона посольства у Києві

Найближчим часом Держдепартамент надасть посольству у Києві власну охорону у вигляді корпусу охоронців зі Служби дипломатичної безпеки США.

Дипломатична місія США у Києві – це традиційне європейське посольство, а не укріплений комплекс, характерний для тих регіонів світу, де загрози безпеці мають давніший характер. Як повідомляє WSJ, американські чиновники вважають малоймовірним напад на форпост в Україні, проте “неохоче” відправляють американських дипломатів у зони активних військових дій.

Посольство США у Києві знову відкрилося 18 травня. Дипломатичне представництво було закрито 14 лютого, за 10 днів до вторгнення Росії в Україну, а співробітники представництва провели перші два місяці війни у ​​Польщі. Також 18 травня Сенат США одноголосно схвалив кандидатуру Бріджет Брінк на посаду посла США в Україні. Уродженець Мічигана та російськомовний дипломат раніше очолював місію США у Словаччині.

Свіжі новини

Схожі новини