HomeСвітЄвропарламент: Угорщина більше не може сприйматися як повноцінна демократія

Європарламент: Угорщина більше не може сприйматися як повноцінна демократія

Європейський парламент ухвалив сьогодні резолюцію щодо Угорщини, в якій йдеться про те, що ця країна більше не може сприйматися як повноцінна демократія. ЄП засуджує “цілеспрямовані та наполегливі зусилля угорського уряду” щодо підриву європейських цінностей і вимагає результатів у процесі розгляду статті 7. Доповідь була прийнята 433 голосами проти 123 при 28 утриманих.

Відсутність рішучих дій з боку ЄС сприяла виникненню “гібридного режиму електоральної автократії”, тобто конституційної системи, в якій вибори призначаються, але демократичних норм та стандартів не дотримуються, йдеться у заяві Європарламенту.

ЄП запустив процедуру за статтею 7 Договору ЄС проти Угорщини у 2018 році. Європарламентарі повідомляють про події у 12 контрольованих областях країни. У новому тексті йдеться, що цінності, закріплені у статті 2 Договору про ЄС, включаючи демократію та основні права в країні, ще більше погіршилися з 2018 року, і ця ситуація посилюється бездіяльністю ЄС.

ЄП висловлює жаль з приводу нездатності Ради ЄС досягти значного прогресу у боротьбі з відступом від демократії. Європарламентарі наголошують, що стаття 7(1) Договору про ЄС не вимагає одностайності держав ЄС для встановлення явної загрози серйозного порушення європейських цінностей, а також не потребує конкретних рекомендацій та термінів. Вони зазначають, що будь-яка подальша затримка у діях за правилами статті 7 Договору про ЄС для захисту цінностей ЄС в Угорщині буде рівнозначною порушенням верховенства закону самою Радою ЄС.

Європарламентарії закликають Європейську комісію повною мірою використати всі можливості, що є в її розпорядженні, особливо правила про умови дотримання верховенства закону при забезпеченні бюджету ЄС. У той час як цінності ЄС перебувають під особливою загрозою через війну Росії проти України та її дії проти ЄС, ЄП закликає Комісію не затверджувати План відновлення та стійкості Угорщини доти, доки країна повністю не виконає всі відповідні рекомендації Європейського семестру та всі відповідні ухвали Європейського суду та Європейського суду з прав людини; виключити із фінансування програм згуртування тих, хто сприяє нецільовому використанню коштів ЄС або порушення верховенства закону; і суворіше застосовувати правила для боротьби з будь-яким зловживанням коштами ЄС з політичних причин.

ЄП висловлює стурбованість функціонуванням конституційної та виборчої системи, незалежністю судової влади, корупцією та конфліктом інтересів і свободою вираження поглядів, включаючи плюралізм ЗМІ. Євродепутати також стурбовані академічною свободою, свободою релігії, свободою асоціацій, правом на рівне ставлення, включаючи права ЛГБТІ+, права меншин і мігрантів, шукачів притулку та біженців

Свіжі новини

Схожі новини