HomeСвітМіжнародний комітет Освенцима обурений расистськими висловлюваннями Віктора Орбана

Міжнародний комітет Освенцима обурений расистськими висловлюваннями Віктора Орбана

Міжнародний комітет Освенцима заявив, що він вражений словами прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про “чисту расу Угорщини” і закликав Європейський Союз дистанціюватися від подібних пережитків расизму, повідомляє Франс Прес з посиланням на BTA.

“Дурні та небезпечні заяви лідера націоналістів Угорщини нагадують тим, хто пережив Голокост про похмурі періоди їхнього власного відчуження та переслідування”, – сказав заступник голови комітету Крістоф Хойбнер у заяві, направленій в AFP.

Він закликав канцлера Австрії Карла Нехмера, який у четвер приймав Орбана з офіційним візитом у Відні, відмежуватися від імені ЄС. Необхідно “дати зрозуміти усьому світові, що у Орбана немає майбутнього в Європі”, чиї “цінності він свідомо відкидає”, сказав Хойбнер.

Виступаючи в суботу в румунській Трансільванії, де мешкає значна угорська громада, лідер угорських націоналістів, відомий своєю антиіммігрантською політикою, гаряче підтвердив свою позицію неприйняття багатоетнічного суспільства.

“Ми не хочемо бути змішаною расою”, яка поєднується з “неєвропейцями”, – сказав Орбан.

Країни, “в яких співіснують європейські народи та неєвропейці, більше не є націями”. Ці країни – не що інше, як конгломерати народів”, – сказав Віктор Орбан, який і раніше робив подібні заяви, але без слова “раса”, зазначають експерти.

Угорський уряд захистився заявою свого прес-секретаря Золтана Ковача проти “неправильного тлумачення” слів Орбана “людьми, які не розуміють різниці між змішуванням різних етнічних груп у сфері юдео-християнських відносин та змішанням народів, що належать до різних цивілізацій”.

Свіжі новини

Схожі новини