ГоловнаСвітНімеччина готує процедуру швидкого вступу Фінляндії та Швеції до НАТО

Німеччина готує процедуру швидкого вступу Фінляндії та Швеції до НАТО

Дата:

Новини по темі

Інфляція в Іспанії досягла 37-річного максимуму

Інфляція в Іспанії досягла 10,2 відсотка у червні, найвищого...

Baykar безоплатно передав Україні 3 БПЛА Байрактар TB2

Baykar безоплатно передав Україні 3 БПЛА Байрактар ​​TБ2, які...

Туреччина, Швеція та Фінляндія підписали меморандум щодо НАТО

Туреччина, Швеція та Фінляндія підписали тристоронній меморандум щодо заявок...

Німеччина готує все навколо процесу швидкої ратифікації членства Фінляндії та Швеції до НАТО, заявила Міністр закордонних справ Аналена Бербок, передає Reuters.

«Якщо вони вирішать стати членами, вони мають швидко приєднатися. Ми повинні дати їм гарантії безпеки, не має бути перехідного періоду, «сірих зон», де їхній статус не зрозумілий», — сказала вона.

Ратифікація нових членів зазвичай займає рік, протягом якого сторони не перебувають під захистом ст. 5 угоди НАТО, нагадала вона.

Обидві сторони заявили, що готові подати заявку на членство в НАТО після вторгнення Росії до України наприкінці лютого. Обидві країни мають свої причини не вступати в Атлантичний альянс, пише CNN.

Для Фінляндії вони більші, ніж геополітичні — країна має спільний кордон із Росією завдовжки 1300 кілометрів, встановлений договором 1920 року. Незабаром після більшовицької революції Фінляндія оголосила про свою незалежність від Росії. Швеція загалом була нейтральною протягом усієї холодної війни, відмовляючись приймати чиюсь сторону.

Мотивом більшості кандидатів у члени НАТО є ст. 5 Договору про колективну оборону. Це дозволяє невеликим країнам мати власну безпеку — Ісландія, наприклад, не має постійної армії та покладається лише на організацію, нагадує CNN.

Приєднуйтесь до нашого Телеграм каналу "DIP", та Google News

Свіжі новини