HomeСвітНімеччина готується до війни у Європі

Німеччина готується до війни у Європі

Схоже, німецькі військові визнали за необхідне провести серйозну реформу стратегії Бундесверу, щоб врахувати загрозу російського вторгнення. Про це заявив генеральний інспектор німецької армії Еберхард Цорн у документі під назвою «Оперативне керівництво для збройних сил».

“Німеччина може бути атакована без попередження, і це завдасть великої, якщо не критичної шкоди”, – попереджає Цорн.

За його словами, стратегія попередніх 30 років, у якій наголос робився на закордонні операції, більше не відповідає нинішній ситуації.

Натомість Бундесвер повинен зосередитися на надійному стримуванні ймовірного супротивника та «готовності до війни».

“Війна в Європі знову стала реальністю”, – сказав Цорн. Замість мобільних спецпідрозділів він рекомендує зосередити увагу на великих з’єднаннях військ, готових до розгортання та ведення бою, а не чекати на підтримку США.

Ні ЄС, ні НАТО не можуть дозволити собі «почати планування та нарощування сил лише після того, як на них нападуть», сказав Цорн, якого цитує Spiegel. За планом до 2024 року бундесвер сформує як мінімум одну повністю укомплектовану та боєздатну дивізію чисельністю 10 000 осіб.

У травні канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про створення в рамках НАТО найбільшої армії в Європі.

За його словами, так Берлін зміцнить безпеку Німеччини та її союзників. Влада Німеччини виділять 100 мільярдів євро на модернізацію збройних сил.

Свіжі новини

Схожі новини