HomeСвітНімеччину охопила вугільна лихоманка: німці запасаються паливними брикетами

Німеччину охопила вугільна лихоманка: німці запасаються паливними брикетами

Через енергетичну кризу Німеччину охопила вугільна лихоманка. Все більше домогосподарств поповнюють запаси брикетами, що перетворило сировину на дорогий і дефіцитний товар, повідомляє BNT.

Компанія, яка володіє вугільним складом у Берліні, має столітню історію, але такого напливу клієнтів вона не бачила десятиліттями.

«Такий наплив влітку нечуваний – усі хочуть вугілля. Вугілля не вистачає не лише в Берліні, а й по всій Німеччині. Попит величезний», – сказав Фрітьоф Енгельке, постачальник брикетів.

Подібний інтерес є і до інших вугільних складів німецької столиці. У більшості з них уже працюють у три зміни. Відпустки персоналу скасованы. Замовлення не припиняються. А графік доставки заповнений до кінця жовтня.

“У нас багато нових клієнтів, які раніше не приходили. Кожен, хто має іншу плиту, крім газової, тепер хочуть вугілля”, – каже Фрітьоф Енгельке.

Перед війною в Україні приблизно 5-6 тис. домогосподарств у Берліні, дуже мала частка з майже 2 мільйонів домогосподарств, використовували вугілля для опалення.

“Вперше за багато років купую вугілля. Досі я опалювався газом та дров’яною піччю. Але з постійним зростанням цін на газ я хочу бути впевненим” – каже один із німців.

За останні місяці ціна на вугілля підскочила приблизно на 30%. Але воно все одно дешевші за дрова.

Через енергетичну кризу Німеччина збільшила виробництво електроенергії з вугілля.

Незважаючи на цей захід, влада Берліна запевняє, що не буде відродження викопного палива, особливо вугілля, і що країна виконає свою кліматичну програму до 2030 року. Але з огляду на попит на вугілля, який охопив кінцевих користувачів, зелені цілі Німеччини виглядають дедалі віддаленішими.

Свіжі новини

Схожі новини