ГоловнаСвітОфіційно: Фінляндія подає заявку на вступ до НАТО

Офіційно: Фінляндія подає заявку на вступ до НАТО

Дата:

Новини по темі

Норвегія у співпраці з Великобританією передасть Україні зброю великої дальності

- Норвегія у співпраці з Великобританією надасть Україні далекобійну...

Інфляція в Іспанії досягла 37-річного максимуму

Інфляція в Іспанії досягла 10,2 відсотка у червні, найвищого...

Baykar безоплатно передав Україні 3 БПЛА Байрактар TB2

Baykar безоплатно передав Україні 3 БПЛА Байрактар ​​TБ2, які...

Фінляндія вирішує подати заявку на вступ до НАТО. Про це сьогодні оголосили президент та прем’єр-міністр скандинавської країни. Це рішення є прямим наслідком російського вторгнення до України, повідомляє France-Presse.

Глава держави та урядова рада “спільно вирішили, що Фінляндія проситиме про вступ до НАТО”, – заявив президент Фінляндії Саулі Ніїністе. “Це історичний день. Починається нова ера”, – сказав він на прес-конференції.

Завтра проект про приєднання, як очікується, буде розглянутий парламентом Фінляндії, який складається з 200 членів, після чого піде голосування, сказав речник палати. Підтримку членства країни в альянсі було отримано вчора від Соціал-демократичної партії прем’єр-міністра Сани Марін. “Ми сподіваємося, що парламент підтвердить рішення щодо нашої кандидатури в НАТО найближчими днями. Він буде заснований на чіткому мандаті”, – сказав Марін.

Учора президент Фінляндії повідомив телефоном своєму російському колегі Володимиру Путіну, що Гельсінкі незабаром подасть заявку на вступ до НАТО, що викликало загрози каральних заходів з боку Москви. Путін сказав, що вступ до НАТО “був би помилкою”, тому що “немає жодної загрози безпеці Фінляндії”, повідомляє Кремль.

Війна в Україні викликала історичний сплеск підтримки у Фінляндії ідеї вступу до НАТО, щоб захиститись від Росії, з якою країна має спільний кордон довжиною 1300 кілометрів. Згідно з останніми опитуваннями, понад три чверті фінів хочуть членства в альянсі – утричі більше, ніж до агресії Росії в Україні.

Приєднуйтесь до нашого Телеграм каналу "DIP", та Google News

Свіжі новини