ГоловнаСвітПівденна Осетія проведе референдум про приєднання до Росії

Південна Осетія проведе референдум про приєднання до Росії

Дата:

Новини по темі

Інфляція в Іспанії досягла 37-річного максимуму

Інфляція в Іспанії досягла 10,2 відсотка у червні, найвищого...

Baykar безоплатно передав Україні 3 БПЛА Байрактар TB2

Baykar безоплатно передав Україні 3 БПЛА Байрактар ​​TБ2, які...

Туреччина, Швеція та Фінляндія підписали меморандум щодо НАТО

Туреччина, Швеція та Фінляндія підписали тристоронній меморандум щодо заявок...

Влада проросійського сепаратистського регіону Південна Осетія в Грузії проведе 17 липня референдум про входження до складу Росії, повідомляє БТА.

Глава регіону Анатолій Вавілов підписав указ про проведення референдуму у Південній Осетії, йдеться у заяві апарату Вавілова. У ньому також йшлося про історичні прагнення мешканців цього грузинського регіону приєднатися до Росії, з якою він межує.

“Ми повертаємось додому”, – прокоментував референдум сам Вавілов у Telegram.

“Настав час з’єднатися раз і назавжди. Південна Осетія та Росія будуть разом. Це початок нової великої історії”, – додав він.

Проте Вавілову не вдалося переобратися на керівну посаду у Південній Осетії на виборах, проведених на початку цього місяця. Його наступником стане Алан Гаглоєв. Росія висловила сподівання, що він зможе забезпечити спадкоємність у відносинах Південної Осетії з Москвою.

Південна Осетія опинилася у центрі російсько-грузинської війни у ​​2008 році. Внаслідок цього Кремль визнав незалежність цього регіону, а також незалежність іншого проросійського сепаратистського регіону в Грузії – Абхазії. Росія також розмістила там військові сили.

У серпні 2008 року Росія напала на Грузію, уряд якої боровся з проросійськими сепаратистами у Південній Осетії після того, як вони обстріляли грузинські села. Бойові дії закінчилися через п’ять днів після припинення вогню, узгодженого ЄС, але загинуло понад 700 людей. Десятки тисяч корінних грузин були змушені залишити свої будинки через конфлікт.

Приєднуйтесь до нашого Телеграм каналу "DIP", та Google News

Свіжі новини