HomeСвітПосла Угорщини у Хорватії викликали через виступ Орбана

Посла Угорщини у Хорватії викликали через виступ Орбана

Посла Угорщини в Хорватії викликали на переговори в МЗС Хорватії після того, як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країну позбавили моря, повідомляє Hina.

Минулого тижня Орбан заявив, що Угорщина не заперечувала б проти європейського ембарго на російську нафту, якби “у нас не відібрали море”, очевидно, маючи на увазі узбережжя Хорватії, частина якого колись входила до складу Угорського королівства.

Хорватія засуджує заяву угорського прем’єр-міністра, заявило міністерство закордонних справ Хорватії, додавши, що вона також засуджує будь-які територіальні претензії до сусідніх країн.

Заява Орбана прозвучала у контексті угорської опозиції європейському ембарго на російську нафту, через яку президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн учора відвідала Угорщину.

Європейський дипломат повідомив, що для забезпечення постачання нафти Угорщині доведеться побудувати новий нафтопровід, що з’єднує її з Хорватією, яка має вихід до моря.

Ті, хто має море і порти, можуть доставляти свою нафту танкерами, заявив Орбан минулого тижня, цитує його Politico. “Якби вони не забрали його у нас, у нас теж було б море”, – сказав він.

Такі заяви без необхідності підривають стосунки, заявили в міністерстві закордонних справ Хорватії, додавши, що посол Хорватії в Угорщині також зажадав пояснень.

Свіжі новини

Схожі новини