ГоловнаСвітРумунія викликала російського посла

Румунія викликала російського посла

Дата:

Новини по темі

Інфляція в Іспанії досягла 37-річного максимуму

Інфляція в Іспанії досягла 10,2 відсотка у червні, найвищого...

Baykar безоплатно передав Україні 3 БПЛА Байрактар TB2

Baykar безоплатно передав Україні 3 БПЛА Байрактар ​​TБ2, які...

Туреччина, Швеція та Фінляндія підписали меморандум щодо НАТО

Туреччина, Швеція та Фінляндія підписали тристоронній меморандум щодо заявок...

Посол Російської Федерації у Бухаресті Валерій Кузьмін був викликаний до Міністерства закордонних справ Румунії, де він зустрівся сьогодні з державним секретарем зі стратегічних питань Юліаном Фото, повідомляє агентство Франс Прес.

Міністр закордонних справ Богдан Ауреску розпорядився викликати російського дипломата на переговори після публікації на сайті дипмісії статті під заголовком “Про гавкіт НАТО біля кордонів Росії та основне джерело дезінформації у світі”, а також через інші заяви посольства.

У ході зустрічі державний секретар Румунії звернув увагу на “неприйнятне” неодноразове використання “недоречних, образливих та провокаційних” формулювань щодо Румунії та НАТО, альянсу, членом якого Румунія є “внаслідок власного демократичного рішення”.

Учасникам засідання нагадали, що 22 квітня МЗС Румунії направило ноту, в якій письмово та в рішучих висловлюваннях висловило свою незгоду з опублікованими на сайті російської дипломатичної місії заявами про війну в Україні (текст під назвою “Про війну і мир в Україні”).

Румунський чиновник звернув увагу на “нелюдський та нереалістичний спосіб” опису війни в Україні, “за який російська сторона несе повну відповідальність”, і повторив свій заклик до максимальної стриманості у публічному підході до цього питання, уникаючи провокаційних висловлювань та повідомлень з боку російського посольства.

Держсекретар знову попередив російську сторону, що така поведінка відображає «постійно неконструктивний підхід до двосторонніх відносин з боку посольства» і попросив, щоб публічні повідомлення Представництва залишалися в рамках, встановлених Віденською конвенцією про дипломатичні зносини 1961 року.

Приєднуйтесь до нашого Телеграм каналу "DIP", та Google News

Свіжі новини