HomeСвітШвейцарія наклала вето на прохання Данії про відправку бронетехніки в Україну

Швейцарія наклала вето на прохання Данії про відправку бронетехніки в Україну

Уряд Швейцарії наклав вето на прохання Данії дозволити їй направити в Україну бронетранспортери швейцарського виробництва, посилаючись на свою політику нейтралітету, згідно з якою вона не постачає зброї до зон конфліктів, повідомляє Reuters у заяві швейцарського телебачення “СРФ”.

Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань відхилив запит Данії на дозвіл Україні надати близько 20 бронетранспортерів піхоті Piranha III, повідомило телебачення з посиланням на підтвердження самої агенції. ДУІС поки що не прокоментував інформацію.

Нейтральна Швейцарія вимагає, щоб закордонні країни, які купували швейцарську зброю, отримували дозвіл перед його реекспортом. У квітні він наклав вето на реекспорт вироблених у Швейцарії зенітних боєприпасів, які Німеччина надсилає в Україну. Вона також відмовила Польщі у постачанні зброї для допомоги сусідній Україні, повідомляє БТА.

Швейцарія поклала край минулій практиці та ввела санкції ЄС, спрямовані на покарання Росії за вторгнення в Україну, яке Москва описує як спеціальну військову операцію з роззброєння та «денацифікації» сусідньої країни.

Але нейтралітет Швейцарії стикається з найсерйознішим випробуванням за останні десятиліття на тлі дебатів про те, як проводити політику, яка не дозволила Швейцарії брати участь у двох світових війнах 20-го століття.

Свіжі новини

Схожі новини