HomeСвітШвейцарія починає легальний продаж канабісу

Швейцарія починає легальний продаж канабісу

Швейцарський регіон Базель-Штадт наступного місяця розпочне пілотне випробування з легального продажу канабісу, що стане першим кроком Швейцарії до можливої ​​легалізації.

У заяві північного кантону йдеться про те, що 15 вересня розпочнеться дослідження WEED CARE, і тепер люди можуть зареєструватися серед 370 учасників.

“Наукові знання, отримані в результаті, забезпечують основу для обговорення майбутньої відповідальної політики щодо канабісу”, – йдеться у заяві Basel-Stadt.

В даний час у багатій альпійській країні канабіс може бути легально куплений для використання в медичних або немедичних цілях, тільки якщо він містить менше одного відсотка тетрагідроканнабінолу (ТГК), компонента, що викликає у споживачів кайф.

Водночас купівля гашишу є незаконною незалежно від рівня ТГК.

Незважаючи на заборони, “вживання канабісу широко поширене, безпека користувачів невизначена, а чорний ринок процвітає”, – говорить Базель-Штадт.

Досвід регіону знаменує собою перше з кількох пілотних випробувань, санкціонованих Федеральним управлінням громадської охорони здоров’я Швейцарії (FOPH) для регульованого продажу канабісу з немедичною метою.

Мета 2,5-річного дослідження полягатиме у вивченні «впливу регульованого продажу канабісу на поведінку та здоров’я споживачів у порівнянні зі статусом-кво, коли канабіс пропонується нелегально», — сказав Базель-Штадт.

Декілька інших швейцарських регіонів і міст планують аналогічні дослідження, щоб визначити різні наслідки регулювання канабісу.

За даними FOPH, опитування показують, що більшість швейцарців відкрито для ідеї радикального перегляду політики країни щодо канабісу.

Учасники дослідження у Базель-Штадті мають бути старше 18 років, бути жителями кантону і вже вживати канабіс.

Будуть включені шість різних продуктів канабісу – чотири у вигляді сушених квітів канабісу і два продукти гашишу, кожен з різним рівнем ТГК та канабідіолу (КБД).

Продукти будуть продаватися в аптеках, і їхня ціна буде такою ж, як і на вулиці – від 8 до 12 швейцарських франків (8,40-12,60 доларів США) за грам, повідомив Базель-Штадт.

«Протягом усього дослідження учасників регулярно запитуватимуть про їхню поведінку щодо споживання канабісу, а також про їхнє фізичне та психічне здоров’я, серед іншого», — йдеться у повідомленні регіону.

Свіжі новини

Схожі новини