HomeВійнаТуреччина постачатиме електроенергію в Україну

Туреччина постачатиме електроенергію в Україну

Туреччина пропонує направити плавучі електростанції до Румунії та Молдови для постачання електроенергії в Україну, заявила Зейнеп Харезі, генеральний директор турецького оператора плавучих електростанцій Karpowership, в інтерв’ю Анатолійському агентству новин, яке цитує агентство BTA.

За словами Харезі, ведуться переговори про постачання Києву 400 мегават електроенергії, що виробляється на плавучих електростанціях, які прямуватимуть Туреччиною до Румунії та Молдови, а звідти експортуватиметься лініями електропередач в Україну.

Харезі зазначила, що зараз ніхто не хоче передавати електроенергію своїм сусідам до появи нових електричних потужностей.

“Румунія та Молдова – це країни, які звернулися до нас з проханням про постачання суден (плавучих електростанцій). Тепер ми кажемо їм: “Давайте поставимо ці кораблі у вашій країні, але нехай вони відправляють електроенергію в Україну”, – зазначила вона, додавши, що процес є все ще триває.

«Постачання електроенергії в Україну через Молдову чи Румунію є технічно можливим, комерційно обґрунтованим», — також сказла Харезі. За її словами, ціна на пропоновану електроенергію є вигідною, і “єдина перешкода може бути політично-бюрократична”.

Свіжі новини

Схожі новини