HomeСвітТуреччина викликає посла Німеччини після того, як німецький політик порівняв Ердогана з...

Туреччина викликає посла Німеччини після того, як німецький політик порівняв Ердогана з каналізаційним щуром

Міністерство закордонних справ Туреччини викликало сьогодні посла Німеччини в Анкарі, щоб висловити протест проти коментарів високопоставленого німецького політика, який порівняв президента Реджепа Ердогана з “маленьким каналізаційним щуром”, повідомляє BTA.

“Ми рішуче засуджуємо образливі висловлювання заступника спікера федерального парламенту Німеччини Вольфганга Кубіцкі про нашого президента (Ердогана) у промові під час його передвиборчої кампанії в Нижній Саксонії”, – заявив офіційний представник МЗС Туреччини Танжу Більгіч.

“(Кубіцкі) повністю позбавлений політичної моралі та відповідальності”, – зазначив Більгіч, додавши, що подібні “непристойні висловлювання дають уявлення в основному про політичний і моральний рівень Кубіцкі і показують його вульгарність”.

Кубіцкі підтвердив, що зробив це зауваження на передвиборному мітингу, намагаючись привернути увагу до зростаючої кількості нелегальних мігрантів, що рухаються з Туреччини так званим “балканським маршрутом” до Німеччини.

“Каналізаційний щур – це маленька, мила, але в той же час розумна і хитра істота, яка також з’являється в дитячих казках”, – сказав Кубіцкі, навівши як приклад популярний анімаційний фільм “Рататуй”.

Кубіцкі, який є законодавцем від орієнтованої на бізнес Вільної демократичної партії, яка входить до правлячої коаліції Німеччини, сказав, що Ердоган уклав хорошу угоду для Туреччини, коли погодився зупинити потік мігрантів, які прибувають до ЄС у 2015 році.

“Але водночас ми маємо відзначити, що хвиля біженців балканським маршрутом (із Туреччини) знову зростає, що є викликом для зовнішньої та внутрішньої політики Німеччини”, – сказав він.

Туреччина є кандидатом на вступ до ЄС, але переговори тривалий час буксували через розбіжності з цілої низки питань, включаючи дотримання Анкарою прав людини, міграцію та геополітику.

Образа президента є злочином у Туреччині, де Ердоган та його правляча Партія справедливості та розвитку перебувають при владі вже два десятиліття.

Свіжі новини

Схожі новини