HomeСвітУ 101 країні світу назріває ризик масових заворушень - Bloomberg

У 101 країні світу назріває ризик масових заворушень – Bloomberg

Заявка на масові заворушення у третьому кварталі 2022 року є у 101 країні світу. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на звіт британської консалтингової компанії Verisk Maplecroft.

За висновками експертів, у 101 країні зі 198 зафіксовано зростання ризику цивільних заворушень, що є найбільшим квартальним приростом з початку відповідних розрахунків у 2016 році. При цьому у 42 країнах ризик знизився. Як зазначає Bloomberg, умови для заворушень у країнах Євросоюзу зростають на тлі підвищення цін на енергоносії. У країнах невдоволення населення пояснюється зростанням цін на продовольство і побоюваннями глобальної продовольчої кризи. Також наголошується, що найближчими місяцями ризики зростуть.

Очікується, що осінь та зима в Європі посилять енергетичну кризу та підвищать вартість життя. Посуха і нестача води в багатьох країнах викликають зростання цін на продовольство, що може призвести до локальних протестів у районах, що найбільш постраждали.

До списку країн із підвищеним ризиком соціальних заворушень входять, зокрема, Кіпр, Німеччина, Норвегія, Польща та Україна. У 2023 році очікується зростання ризиків у Німеччині, Нідерландах та Швейцарії, а також в інших країнах.

Раніше головний аналітик Verisk Maplecroft Торбьорн Солтведт повідомив агентству Reuters, що Німеччина та Норвегія входять до числа розвинених економік, які зазнають збої у своєму повсякденному житті через трудові акції — тенденція, яка вже спостерігається в Сполученому Королівстві.

“Давайте не забуватимемо, що на це все ще впливають деякі наслідки пандемії COVID, оскільки в ланцюжках поставок все ще існують збої”, – додала головний аналітик Хімена Бланко.

Свіжі новини

Схожі новини