HomeСвітВ Болгарії, Україні та ще 3 країнах затримано групу криптошахраїв

В Болгарії, Україні та ще 3 країнах затримано групу криптошахраїв

Міжнародну злочинну групу, яка займалася інвестиційним шахрайством з високоризикованими криптовалютами і діяла в 5 країнах, було розкрито кілька днів тому. Про це повідомила Генеральна прокуратура України, яку цитує “24 години”.

Припинено незаконну діяльність кол-центрів у Києві. Дії української прокуратури було скоординовано з європейськими поліцейськими службами, які займаються масовим інвестиційним шахрайством. Число жертв шахрайства оцінюється у сотні тисяч.

Генеральна прокуратура України спільно з правоохоронними органами та міжнародними партнерами 8 та 9 листопада 2022 року в Албанії, Болгарії, Грузії, Північній Македонії та Україні провела обшуки у кол-центрах та затримала підозрюваних

Підозрювані належать до організованої міжнародної злочинної групи, яка займається високоризикованим шахрайством у сфері криптовалютних інвестицій. Для цього було створено десятки кол-центрів у кількох країнах та сотні онлайн-платформ.

Підозрювані видавали себе за брокерів, які допомагали б інвесторам заробляти великі гроші з невеликими вкладеннями. Вони обманювали жертв, завойовували довіру в Інтернеті та створювали кол-центри. Остання жертва інвестувала кошти через веб-платформи, контрольовані злочинною організацією, і втратила великі суми грошей.

За даними слідства, жертвами шахрайства стали сотні тисяч інвесторів у всьому світі. Збитки оцінюються в 200 млн євро на рік. Розслідування кібершахрайства розпочалося у 2020 році, зокрема в Україні.

В Болгарії, Україні та ще 3 країнах затримано групу криптошахраїв

В рамках розслідування було проведено обшуки в кол-центрах та будинках підозрюваних, деякі з яких перебували в європейських країнах. Крім того, вилучено комп’ютерне обладнання, за допомогою якого здійснювалася незаконна діяльність.

Генеральна прокуратура спільно з органом досудового розслідування Головного слідчого управління Національної поліції України та за оперативного сприяння Департаменту кіберполіції України провели низку обшуків та виявили незаконну діяльність у кол-центрах Києва. Під час обшуків було вилучено велику кількість комп’ютерної техніки – понад 500 ноутбуків, камери спостереження, мобільні телефони.

Свіжі новини

Схожі новини