HomeСвітВ США почали розслідування щодо компанії Ілона Маска Neuralink

В США почали розслідування щодо компанії Ілона Маска Neuralink

Федеральна влада США розпочала розслідування щодо компанії Neuralink, що належить підприємцю Елону Маску, повідомляє Reuters. За словами джерел агентства, причиною дій компетентних органів є повідомлення про експерименти з тваринами.

За даними агентства, розслідування провели Управління генерального інспектора Міністерства сільського господарства США. Це було зроблено у відповідь на скарги представників компанії щодо порушення американського законодавства, що регулює проведення дослідів на тваринах.

Бюро вивчило кілька десятків документів компанії та поговорило з 20 колишніми та нинішніми співробітниками Neuralink. За словами опитаних, тести проводилися поспіхом, завдаючи непотрібних страждань і смерті тваринам, у тому числі через бажання Маска прискорити розробку нових медичних препаратів.

З 2018 року в ході експериментів загинуло близько 1500 тварин, у тому числі понад 280 овець, свиней та мавп. Крім того, експериментам піддавалися миші та щури. Імовірно, компанія Маска не веде суворого обліку знищених тварин.

Стартап Neuralink був створений Маском у липні 2016 року для об’єднання провідних спеціалістів у галузі розробки нейроінтерфейсів. Мета – створити роботів, що дозволяють імплантувати в мозок практично необмежену кількість електродів у повністю автоматичному режимі. У довгостроковій перспективі такі нейроінтерфейси дозволять людям кинути виклик штучному інтелекту. Вони також допоможуть людям навчитися керувати комп’ютером за допомогою сили думки.

У лютому 2021 року компанія Neuralink провела дослідження чіпа на мавпах. За даними компанії, контакт із чіпом здійснюється через “iPhone”. Фахівці вивчили та розшифрували зв’язок нейронної активності з певними діями, що дозволило їм відтворити зворотний зв’язок. Так, мавпу навчили переміщати курсор екраном без допомоги джойстика, зазначає BTA.

Свіжі новини

Схожі новини