HomeСвітВійська ООН на Кіпрі посилюють патрулювання в буферній зоні через турецьких військових

Війська ООН на Кіпрі посилюють патрулювання в буферній зоні через турецьких військових

Війська Організації Об’єднаних Націй, дислоковані на Кіпрі для підтримки миру на острові (UNFIKIP), вирішили посилити патрулювання вздовж Зеленої лінії – буферної зони острова – після серії інцидентів, повідомляє UNFIKIP на своїй сторінці в Twitter.

Причиною рішення стали часті останніми днями спроби турецьких військових переслідувати грецьких фермерів, які працюють на фермах у нейтральній зоні острова, підконтрольній Всесвітній організації.

25 жовтня турецькі солдати змусили жителя села залишити зелену лінію в районі села Денія. Миротворці ООН їм не завадили. Водночас миротворці ООН запобігли подібній спробі турецьких військових біля села Астромерітіс і стали на захист фермера.

Кіпр був розділений на дві частини з 1974 року, коли турецька армія вторглася на північ острова у відповідь на державний переворот, спрямований на приєднання середземноморського острова до Греції.

У 1983 році в північній частині острова була проголошена Турецька Республіка Північного Кіпру, яка досі залишається невизнаною міжнародною спільнотою, за винятком Туреччини.

Минулого року Республіка Кіпр підписала договір про створення ізраїльської системи спостереження на “зеленій лінії”, яка розділила острів на дві частини після турецького вторгнення 1974 року, нагадує БТА.

Свіжі новини

Схожі новини