HomeСвітЄЦБ підвищив ключову процентну ставку на 0,50 базисних пунктів

ЄЦБ підвищив ключову процентну ставку на 0,50 базисних пунктів

Європейський центральний банк (ЄЦБ) підвищив ключову процентну ставку на 0,5 пункти, підвищивши орієнтир уперше за 11 років у спробі знизити інфляцію в єврозоні, повідомляють глобальні агенції.

Після сьогоднішнього рішення базова відсоткова ставка за депозитами стає нульовою.

Установа, яка є центральним банком для 19 країн, які використовують євро, утримує відсоткові ставки на історичному мінімумі в негативній зоні з 2014 року, борючись із борговою кризою в регіоні та пандемією коронавірусу.

«Рада керуючих визнала доречною зробити більший перший крок у політиці нормалізації відсоткових ставок, ніж це було зазначено на попередньому засіданні», — йдеться у заяві ЄЦБ.

Щотижневі та денні ставки готівкових аукціонів також зросли на 50 базисних пунктів до 0,50% та 0,75% відповідно, повідомляє Reuters.

В установі зазначили, що, ймовірно, до кінця року всі три ставки буде підвищено ще більше.

У спробі пом’якшити ефект від підвищення вартості кредитування ЄЦБ також запровадив новий інструмент (Transmission Protection Instrument – ​​TPI), який дозволить йому купувати облігації, коли він помітить ознаки фінансової фрагментації – необґрунтовані відхилення вартості кредитування серед 19 країн валютного союзу.

Свіжі новини

Схожі новини