HomeСвітЄС не зміг домовитися про ембарго на російську нафту

ЄС не зміг домовитися про ембарго на російську нафту

Країни Європейського союзу не змогли сьогодні домовитись про ембарго на російську нафту, але продовжать переговори завтра вранці, розраховуючи підготувати угоду до саміту, що відбудеться у понеділок у другій половині дня. Так заявив один із чиновників ЄС, якого цитує телеканал BTV.

Країни ЄС обговорюють пропозицію, яка передбачає заборону поставок російської нафти до ЄС морським транспортом до кінця року, але передбачає виняток для поставок нафти через нафтопровод «Дружба», який постачає Угорщину, Словаччину та Чехію.

Угорщина не приймає нового варіанта ембарго на російську нафту, запропонований Комісією, який дав Болгарії дворічну знижку.

Представник Віктора Орбана в Брюсселі відмовився зняти вето на ембарго. Посли 27 країн зібралися сьогодні, щоб обговорити пропозицію, яка буде включена в порядок денний позачергового саміту.

Шостий пакет санкцій, що передбачає ембарго на російський газ, застопорився на кілька тижнів через вето Угорщини та наполегливу вимогу таких країн, як Болгарія, відступити.

В останній версії, яку Брюссель представив європейським столицям, три країни одержують відстрочку: Болгарії пропонується дві дати – червень 2024 року або грудень. Болгарія наполягає на тривалішому терміні – грудень 2024 року.

Існує також умова, що російська нафта, яку Болгарія отримує в цей період, має використовуватися лише всередині країни, тобто не експортуватись.

Відстрочки також пропонуються для Угорщини та Словаччини. Ці пільги поширюються лише на нафту, що поставляється наземним трубопроводом.

Завтра вранці посли зустрінуться знову, щоби спробувати подолати вето Угорщини. Європейські лідери зустрінуться наприкінці дня.

Свіжі новини

Схожі новини