HomeСвітЗагадкова партія з тоннами російського золота прибула до Швейцарії

Загадкова партія з тоннами російського золота прибула до Швейцарії

Швейцарські афінажні компанії з переробки дорогоцінних металів перестали купувати російське золото, коли Росія вторглася в Україну, але минулого місяця до країни надійшла велика партія російського золота. Сьогодні новина, про яку кілька днів тому повідомило агентство Bloomberg, підтвердили швейцарські митні органи.

За їхніми словами, у травні до Швейцарії було поставлено понад три тонни золота з Росії, і це було перше таке велике постачання за останні три місяці.

“У травні 2022 року з Великобританії до Швейцарії було завезено близько трьох тонн золота, що надійшло з Росії, на суму 194 мільйони швейцарських франків”, – заявив представник швейцарського митного управління.

Швейцарія пішла за рішенням ЄС запровадити санкції проти Росії у зв’язку з її війною в Україні. Але досі санкції на закупівлю російського золота не накладалися.

Хоча ці угоди не є незаконними, досі жодне з великих швейцарських афінажних підприємств не визнається у покупці.

На частку швейцарських афінажних підприємств припадає від 65% до 70% річного виробництва серед афінажних підприємств усього світу, зазначає БТА.

Хоча швейцарське законодавство та санкції не забороняють ввезення російського золота до Швейцарії, Швейцарська асоціація виробників і торговців дорогоцінними металами, яка також представляє афінажні компанії, заявила, що золоту сумнівного походження не місце у Швейцарії, і що вона очікує від своїх членів обережних дій та утримання від покупки у разі підозр.

Свіжі новини

Схожі новини