HomeУкраїнаУкраїна вимагає від Росії третину активів СРСР за кордоном

Україна вимагає від Росії третину активів СРСР за кордоном

Київ вимагає, щоб Росія повернула третину активів колишнього Радянського Союзу за кордоном. Про це в інтерв’ю українському інформаційному порталу “Суспільне” заявив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.

За його словами, це давня історія, оскільки після розпаду СРСР Росія запропонувала всім колишнім радянським республікам «забути» про свої зовнішні борги, тобто взяти їх на себе, але водночас зібрати все майно СРСР скрізь у світі.

Пристайко зазначив, що єдиною колишньою радянською республікою, яка не ухвалила такої угоди і не ратифікувала її, була Україна.

“Наш аргумент полягав у тому, що в принципі ми не проти, якщо це буде справедливий контракт”, – сказав він.

Посол зазначив, що Україна запросила інформацію про борг Радянського Союзу та його активи по всьому світу, щоб переконатися, що угода була справедливою.

“Оскільки в нас точно було більше третини всього, що виграв Радянський Союз, ми вимагали звітності. Вони не отримали цієї звітності. І всі, включаючи закордонні та дипломатичні установи, замки, будівлі, інші залишилися в Росії. І тепер ми вимагаємо, щоб Росія повернула щонайменше третину того, що знаходиться за кордоном”, – сказав Пристайко.

Це стосується, зокрема, майна, яке знаходиться у Великій Британії і, на думку української сторони, незаконно оформлене як власність Російської Федерації.

За словами дипломата, зараз Україна виявила всю інформацію про ці закордонні активи колишнього СРСР.

«Наразі є компанії, які допомагають нам справлятися з юридичними складнощами. Адже якщо з’ясується, що цей позов має перспективу в суді, його буде подано державою Україна», — зазначив Пристайко.

Свіжі новини

Схожі новини