HomeВійнаДмитро Лубінець: Масштаби тортур у Херсоні були жахливими

Дмитро Лубінець: Масштаби тортур у Херсоні були жахливими

Масштаби тортур, застосованих російськими окупантами в українському місті Херсоні, “жахливі”, заявив у четвер омбудсмен України.

“Такого масштабу я ще не бачив”, – сказав Дмитро Лубінець. “Масштаби просто жахливі”.

Наразі слідчі виявили 63 тіла розстріляних і раніше закатованих українців.

Ймовірно, багато тортур проводилися у підвалі будинку у центрі Херсона.

У ньому були виявлені номери автомобілів, присвоєних окупантами.

“Ми знали, що це місце існує, і ми шукали його”, – сказав репортеру New York Times офіцер української розвідки, який говорив на умовах анонімності, оскільки він не мав права виступати публічно.

Ще один слідчий ізолятор у Херсоні був недоступний для журналістів, оскільки слідчі досі займалися його розмінуванням.

Затриманих пов’язували тросами, катували електричним струмом та били дубинками та металевими трубами.

Ще одне катування, що отримало назву «слоник» і застосовується в російських в’язницях, полягала в надяганні протигазу на голову жертви та перекритті доступу до кисню.

Українська прокуратура заявила, що виявила 11 місць утримання під вартою в Херсоні, а також чотири місця, які, на їхню думку, росіяни використовували як тортури для мирних жителів.

Слідчі намагаються зібрати якнайбільше доказів для порушення кримінальних справ.

Російські сили затримали переважно три категорії цивільних осіб, заявив в інтерв’ю прокурор Херсонської районної прокуратури Андрій Коваленко.

Серед затриманих опинилися особи, які підозрюються в проукраїнській партизанщині, родичі українських солдатів, а також держслужбовці, які відмовилися працювати на окупаційну владу.

Прокуратура вже зібрала заяви понад 800 осіб, затриманих росіянами на Херсонщині.

Після публікації першої інформації про тортури у Херсоні Росія виступила зі своєю версією.

За її словами, після звільнення міста українські силовики розстріляли 39 проросійських активістів у Херсоні та відвезли у невідомому напрямку 74 особи.

«Українські силовики на чолі із західними радниками проводять показові каральні акції проти жителів Херсона, які не зуміли евакуюватися на лівий берег Дніпра. Відомо, що 39 проросійських активістів розстріляно. Їхні тіла родичам не передавалися і планувалися для використання в інсценуваннях, які нібито свідчать про військові злочини Росії. 74 особи відвезли у невідомому напрямку», — повідомив представник колишньої окупаційної влади.

Він додав, що “всі злочини, вчинені українською стороною, документуються російськими правоохоронними органами”, не уточнивши, яким чином це робиться на іноземній території.

Поки що Росія не надала жодних доказів і не дозволила незалежним ЗМІ провести розслідування цих тверджень.

Більшість населення Херсона залишилася у місті, і виявилося, що під час так званої евакуації на східний берег Дніпра перекидалися переважно російські солдати, одягнені в цивільне.

Ця операція дозволила російському командуванню публічно оголосити про завершення виведення понад 20 000 військовослужбовців із Херсона трохи більше, ніж через день після того, як стало відомо, що він готується.

Свіжі новини

Схожі новини