HomeВійнаДослідження: ядерна війна між США та Росією призведе до загибелі понад 5...

Дослідження: ядерна війна між США та Росією призведе до загибелі понад 5 мільярдів людей

Ядерна війна між США та Росією призведе до загибелі загалом 5 мільярдів людей у ​​всьому світі, йдеться у новому дослідженні, опублікованому в авторитетному журналі Nature. Перші жертви від самих вибухів становитимуть близько 360 мільйонів людей, але ядерна зима і нестача продовольства, які підуть за нею, принесуть із собою ще більше загиблих.

Експеримент проводили вчені з Ратгерського університету у США, Університету Бергена, Потсдамського інституту та багато інших.

Згідно з дослідженням, застосування ядерної зброї забруднить атмосферу настільки, що сонячне світло не зможе проникати в грунт і посіви. Це спричинить серйозний голод у всьому світі.

За іншого сценарію ядерної війни між Індією та Пакистаном загине понад два мільярди людей. На думку команди вчених, єдиним довгостроковим вирішенням цієї проблеми могла б стати повна заборона на ядерну зброю.

Докази очевидні – ми маємо назавжди запобігти ядерній війні. Заборона ядерної зброї – єдине довгострокове рішення, каже Алан Робок, професор кліматології з Рутгерса.

Раніше цього місяця президент Росії Володимир Путін визнав, що ніхто не зможе вийти переможцем із ядерної війни. Водночас, Антоніу Гутерріш заявив у березні, що “можливість ядерного конфлікту, донедавна немислима, тепер повернулася в область реального”, нагадує bTV.

Свіжі новини

Схожі новини