HomeВійнаЄС продовжив тимчасовий захист українських біженців як мінімум до 2024 року

ЄС продовжив тимчасовий захист українських біженців як мінімум до 2024 року

ЄС продовжить принаймні до 2024 року тимчасовий захист, наданий біженцям з України, оголосила сьогодні комісар ЄС із внутрішніх справ Ільва Йоханссон. Вона додала, що події в Україні в останні години лише підтверджують необхідність цього заходу, передає БТА.

Йоханссон зазначив, що на сьогоднішній день 4,2 мільйони українців користуються тимчасовим захистом у ЄС. Комісар ЄС з ринку праці Нікола Шмітт уточнила, що 370 тисяч українських біженців працюють у 15 країнах ЄС, а 250 тисяч зареєстровано у центрах зайнятості у 18 європейських країнах.

“Ми бачимо, як зневірений режим (президента Росії Володимира) Путіна знову запускає ракети”, – сказав Йоханссон. “Події сьогоднішнього ранку показують, що ми маємо продовжувати приймати біженців. Прагнення українців відновити свою країну дуже надихає”, – додала вона.

Йоханссон пояснила, що українці, які вирішать повернутись на батьківщину, але будуть змушені повернутися до ЄС, вже не втратять і не відновлять свої права біженців. Вони зможуть зберегти свої європейські реєстраційні документи, але повинні повідомити країну ЄС, що приймає, про свій від’їзд або повернення.

ЄС завжди готовий захистити вас і прийме вас, якщо вам доведеться повернутися, сказав Йоханссон.

Свіжі новини

Схожі новини