ГоловнаВійнаГенштаб України: російські війська відходять з околиць Харкова

Генштаб України: російські війська відходять з околиць Харкова

Дата:

Новини по темі

Російські війська виводяться з околиць другого за величиною міста України після кількох тижнів бомбардувань, заявили сьогодні українські військові, повідомляє Associated Press.

Генштаб України заявив, що російські відводять війська з північно-східного міста Харкова і зосереджуються на охороні шляхів постачання, а також завдають мінометних, артилерійських та повітряних ударів у Донецькій області, щоб “виснажити українські сили та зруйнувати укріплення”.

Міністр оборони Олексій Рєзніков заявив, що Україна “вступає у нову – довгострокову – фазу війни”. Президент Володимир Зеленський заявив, що українці роблять “максимум можливого”, щоб вигнати загарбників, і що результат війни залежатиме від підтримки Європи та інших союзників. “Сьогодні ніхто не може передбачити, скільки продовжиться ця війна”, – сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні вчора пізно ввечері.

Харків, розташований неподалік російського кордону і всього за 80 км на південний захід від російського міста Білгород, який вже кілька тижнів зазнає інтенсивного обстрілу. Це переважно російськомовне місто з довоєнним населенням у 1,4 мільйона людей було ключовою російською військовою метою на початку війни, коли Москва сподівалася захопити великі українські міста.

“Україна, схоже, виграла битву за Харків”, – заявив Інститут вивчення війни, вашингтонський аналітичний центр. ”Українські війська не дозволили російським військам оточити, а тим більше захопити Харків, а потім витіснили їх з околиць міста, як вони це зробили з російськими військами, які намагалися взяти Київ”.

Приєднуйтесь до нашого Телеграм каналу "DIP", та Google News

Свіжі новини