HomeВійнаІнститут вивчення війни: Росія поспішає провести референдуми на окупованих територіях України

Інститут вивчення війни: Росія поспішає провести референдуми на окупованих територіях України

Росія поспішає підготувати референдуми про анексію окупованих частин України, пише Інститут вивчення війни (ISW) у своєму щоденному аналізі військових операцій в Україні. За словами української влади, Москва проведе опитування не у вересні, а до кінця серпня.

Проте у своєму вечірньому зверненні президент України Володимир Зеленський попередив, що Київ більше не сяде за стіл переговорів із російською стороною у разі проведення референдуму. Він попередив, що всіх, хто причетний до організації цього незаконного для української держави опитування, буде притягнуто до відповідальності перед владою.

За словами місцевої влади Мелітополя, для проведення референдуму буде призначено одну дату, а потім сім днів для «голосування вдома». Його здійснюватимуть російські військові, які ходитимуть будинками та «опитуватимуть» громадян.

Мер Мелітополя Іван Федоров стверджує, що лише 10% мешканців міста підтримують приєднання до Росії, але побоюється, що у місті є попередження, що російські військові розстріляють будь-кого, хто відмовиться голосувати за анексію.

У Херсоні також повідомляють про прискорення роботи щодо проведення референдуму. Останні три тижні в цьому процесі була пауза, але зараз триває активна підготовка, хоча умови проведення опитування не оголошені.

ISW зазначає, що проведення поквартирного опитування посилює тиск російських військових у регіоні та унеможливлює участь у процесі незалежних спостерігачів. На думку установи, цей референдум також може бути використаний для збирання розвідувальної інформації, за допомогою якої можна відсіяти українську опозицію в окупованих регіонах.

Під час голосування у будинках видаляються дільниці та знижується ймовірність обстрілу чи нападу партизанів на виборчі дільниці в день голосування, додав ISW.

Росія може обирати різні методи проведення референдумів у різних населених пунктах залежно від настроїв населення та партійного руху. Наприклад, у Луганській області, швидше за все, буде відкрито дільниці, де громадяни зможуть проголосувати. Голова Військово-цивільного управління області Сергій Гайдай прокоментував, що ведеться активна кампанія за анексію – через роздачу пропагандистських газет, прив’язуючи голосування до роздачі гуманітарної допомоги, у тому числі води та продуктів харчування, а також як будівельні матеріали для відновлення зруйнованої інфраструктури.

За словами Гайдая, ставлення таке, що росіяни пропонують допомогу проти голосування на референдумі, «інакше ви помрете, а ми сфабрикуємо результат без вас».

З 2014 року більша частина Луганської та Донецької областей перебуває під контролем Росії, і нині у цих регіонах вони мають більше можливостей вербувати колабораціоністів на виборчі дільниці. Очікується, що там також можна дозволити онлайн-голосування, що дає більше важелів впливу з боку російської влади, додає ISW.

Інститут також прокоментував, що Іран заперечує, що Росія використовуватиме іранський супутник над Україною. Очікується, що Москва запустить супутник 9 серпня з території Казахстану на користь Ірану. За даними джерел Washington Post в американській розвідці, Росія ще якийсь час зберігатиме контроль над супутником. Однак, на думку Тегерана, це неправдиві заяви і лише Іран матиме доступ до наданої їм інформації. Захід також упевнений, що Москва продовжуватиме зміцнювати відносини з Іраном у спробі отримати безпілотники.

Свіжі новини

Схожі новини