HomeВійнаНімецькі спецслужби: Путін може вдарити по Україні субстратегічною ядерною зброєю - Spiegel

Німецькі спецслужби: Путін може вдарити по Україні субстратегічною ядерною зброєю – Spiegel

У вищих спецслужбах Німеччини заявили про можливість застосування Росією ядерної зброї в Україні, оскільки програш війни може призвести до “екзистенційної загрози правлінню Путіна”. Про це пише німецьке видання Spiegel.

Голова Федеральної розвідувальної служби Бруно Каль вважає, що це може призвести до застосування субстратегічної ядерної зброї на території України. Путін може піти на цей крок, щоб нав’язати Україні свої умови миру, оскільки з російської сторони немає жодної ознаки готовності до компромісу в будь-яких переговорах. Каль наголосив, що програш у війні в Україні може “надавати екзистенційну загрозу для правління Путіна”. Але він також зазначив, що його відомство не має доказів того, що Росія планує використовувати стратегічну або тактичну ядерну зброю.

У той же час спецслужби Німеччини звинуватили Путіна в тому, що вирішивши напасти на Україну, він фактично атакував увесь Захід.

Кал назвав дії Путіна в Україні “війною проти всього вільного та демократичного світу”. Томас Гальденванг, президент Німецького відомства із захисту конституції (BfV), також дав свою оцінку подіям в Україні.

«Тліюче системне суперництво перетворилося на відкриту війну», – заявив він.

Гальденванг додав, що вторгнення Росії в Україну “змінило правила гри” у всіх сферах політики безпеки. Це впливає на внутрішню безпеку Німеччини. У квітні федеральний уряд видворив із країни 40 російських шпигунів. Однак, за словами глави BfV, це далеко не всі агенти Росії в країні, пише “Бліц”.

Свіжі новини

Схожі новини