HomeВійна"Повар Путіна" Пригожин несподівано похвалив Зеленського

“Повар Путіна” Пригожин несподівано похвалив Зеленського

Засновник російської приватної військової компанії «Вагнер» і соратник Путіна Євген Пригожин похвалив президента України Володимира Зеленського, назвавши його сильним і впевненим лідером, якого не можна недооцінювати, повідомляє Reuters.

Коментарі Пригожина є свідченням його іміджу та його зростаючої впевненості, щоб коментувати делікатні теми навколо війни в Україні, не дотримуючись офіційної лінії Москви.

«Хоча він і президент країни, яка нині вороже ставиться до Росії, Зеленський сильна, впевнена, прагматична і добра людина», — йдеться в повідомленні Пригожина, опублікованому в російській соцмережі «Вконтакте» прес-службою його кейтерингової компанії «Конкорд».

«Не недооцінюйте його», — написав він у другому повідомленні після того, як його запитали, чому він хвалить людину, яку Москва неодноразово критикувала, зневажала та нападала з моменту вступу на посаду в 2019 році.

Політолог Тетяна Станова вважає цікавим те, що Пригожин висловлює думку, яка дуже відрізняється від Путіна і яку, можливо, інші представники правлячої еліти не сміють висловлювати. “Пригожин наважився. Він вважає, що він правий і що це не розсердить Путіна”, – вважає вона.

Останніми тижнями Пригожин зробив низку відвертих коментарів, приєднавшись до чеченського лідера Рамзана Кадирова, висміюючи дії російських генералів в Україні.

Минулого місяця Пригожин вперше зізнався, що є засновником приватної військової компанії «Вагнер», представників якої він відправив воювати в Сирію, Африку та Україну. США та Євросоюз ввели проти нього санкції за участь у компанії.

За словами Станової, Пригожин не претендував на офіційну владну роль. “Думаю, для нього це більше “бізнес-проект”, який він хоче “продати” Путіну, щоб тісніше прив’язати себе до Кремля”, – прокоментувала вона.

“Він би уникав будь-якої офіційної відповідальності, йому зручніше залишатися посередині – між державною і неофіційною посадою”, – додала Станова.

Коментарі Пригожина про Зеленського різко контрастують з тим, як Путін та інші високопоставлені російські чиновники зображують українського президента.
Через день після початку вторгнення в Україну в лютому Путін закликав українських солдатів усунути Зеленського з поста, заявивши, що з генералами буде набагато легше домовитися, ніж з «бандою наркоманів і неонацистів» при владі.

Російські державні ЗМІ та пов’язані з Кремлем сторінки в соціальних мережах неодноразово висували необґрунтовані твердження про те, що Зеленський вживає наркотики. “Він багато чого каже. Це залежить від того, що він п’є чи що він курить”, – сказав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю якийсь час тому.

У західних країнах і самій Україні Зеленського хвалять за його мотиваційне лідерство під час війни, зокрема за його онлайн-промови перед парламентами по всьому світу, намагаючись заручитися підтримкою Києва.

Відповідаючи на запитання, чому він похвалив Зеленського, Пригожин зазначив: “Щоб стати сильнішим, щоб перемагати, потрібно поважати суперника. Не варто його недооцінювати. Завжди шукайте помилки в собі і шукайте, що хорошого і важливого ви можете отримати з досвіду супротивника.”

Свіжі новини

Схожі новини