HomeВійнаПутін готував ядерний вибух над Чорним морем

Путін готував ядерний вибух над Чорним морем

На думку журналістів, відкриті чи завуальовані погрози застосування ядерної зброї, які надходять з боку РФ, можуть призвести до показового удару. Можливі три сценарії: вибух під водою, над водою або на острові Зміїний, пише Фокус.

Невдачі у війні в Україні загнали Росію в кут, і західні чиновники побоюються, що Кремль може вдатися до ядерного удару з відчаю, повідомляє The Sun.

Днем раніше британський міністр оборони Бен Уоллес відвідав Вашингтон, щоб обговорити поточну кризу, побоюючись, що Путін, можливо, вже підняв руку над червоною кнопкою.

Є побоювання, що Путін може використовувати Чорне море як полігон для випробувань ядерної зброї, незважаючи на те, що море омиває береги кількох країн НАТО, окрім України та Грузії.

Ракета може долетіти до віддаленого району перед детонацією та вибухнути там, що може стати першим ядерним випробуванням за 30 років. Останній раз ядерні випробування на території колишнього СРСР проводилися 24 жовтня 1990 року.

Для цього можуть бути використані ракети «Іскандер» або міжконтинентальні балістичні ракети «Сармат» (Сатана-2).

Підводні човни також можуть нести ядерну зброю.

Як ядерний полігон Росія може використати острів Зміїний, який став символом українського опору.

Сценарій використання ядерного безпілотника виглядає менш реалістичним. У той же час Путін продемонстрував свій величезний підводний човен «Бєлгород», найбільший у своєму арсеналі, який може бути оснащений вісьмома атомними дронами «Посейдон».

Для демонстраційного ядерного удару можуть бути використані крилаті ракети, які вже застосовувалися на війні в Україні.

Росія також може випробувати ядерну зброю, запустивши ядерну крилату ракету з винищувача.

Ракети Х-55СМ можуть бути ядерними, вони кріпляться на стратегічні бомбардувальники типу Ту-95 Медведь і Ту-160 Блек Джек.

За деякими оцінками, максимальна потужність такої зброї становить 200 кілотонн, що в 13 разів перевищує потужність бомби, яку США скинули на Хіросіму.

З інших ядерних крилатих ракет у Путіна є гіперзвукова ракета Х-47М2 “Кинджал”, неядерні варіанти цієї ракети вже використовувалися в Україні.

Професор Віорел Бадеску, фізик та інженер Бухарестського університету, не бачить логіки в демонстраційному ядерному ударі в Чорному морі.

«Можна спостерігати два різних явища, які впливають на прибережні регіони внаслідок ядерного вибуху. По-перше, морський жолоб може стати джерелом цунамі. По-друге, газ, що виділяється в атмосферу, щільніший за повітря й осідає повільніше, ніж вода, що падає. В результаті на поверхні моря утворюється газова «хмара», – пояснив він.

Крім того, особливістю Чорного моря є те, що його глибинні води насичені небезпечним для людини сірководнем, викид якого може викликати сильний вибух.

Нагадаємо, Ілон Маск заявив, що Росія краще застосує ядерну зброю, ніж віддасть Крим. За його словами, Російська Федерація потрапила під всілякі санкції і тепер їй нічого втрачати.

Раніше Фокус повідомляв, що, за словами військового аналітика Бена Ходжеса, чиновники Кремля повинні “зняти з червоної кнопки” президента Росії, якщо у них є надії на постпутінське життя та повернення до нормального життя.

Свіжі новини

Схожі новини