HomeВійнаРосія: Німеччина перейшла червону лінію з постачанням зброї в Україну

Росія: Німеччина перейшла червону лінію з постачанням зброї в Україну

“Німецька влада не повинна була переходити червону лінію з постачанням зброї в Україну, враховуючи історичну відповідальність країни перед російським народом”. Про це заявив посол Росії в Німеччині Сергій Нечаєв в інтерв’ю ТАСС.

“Летальна зброя німецького виробництва, що поставляється київському режиму, використовується не тільки проти російських військовослужбовців, а й проти цивільного населення. Це, безумовно, червона лінія, яку німецька влада не мала переступати, враховуючи історичну відповідальність Німеччини перед нашим народом за злочини нацистів у роки Великої Вітчизняної війни”, – наголосив дипломат. “Не говорячи вже про наш внесок у повоєнне возз’єднання Німеччини”, додав він.

За його словами, ця червона лінія завжди існувала у Німеччині.

Нечаєв нагадав, що впродовж десятиліть Берлін утримувався від відправки зброї, особливо важкої військової техніки, до зон збройних конфліктів.

“З цього питання було досягнуто широкого внутрішньополітичного консенсусу. Практика змінилася тільки зараз і тільки щодо Росії”, – підкреслив він. Це було рішення нового коаліційного уряду Німеччини, яке ми вважаємо за серйозну помилку, наполягає дипломат.

Зрозуміло, такий поворот подій не міг не вплинути на негативні впливи на наші двосторонні відносини та перспективи їх розвитку, зазначив він.

Нечаєв попередив, що “безконтрольне накачування України зброєю в порушення міжнародних правил торгівлі зброєю та контролю експорту веде лише до затягування конфлікту, нових руйнувань, жертв серед мирного населення та подальшої дестабілізації ситуації в Європі, зокрема в самій Німеччині”.

“Існує реальна загроза того, що західна зброя з України, включаючи протитанкові керовані ракети та переносні системи ППО, потрапить до рук терористичних груп та екстремістських організацій”, – наголосив він.

“Можна було б сподіватися, що здоровий глузд візьме гору, але поки ми чуємо тільки про плани все нових і нових поставок німецької зброї в Україну”, – підсумував Нечаєв.

Свіжі новини

Схожі новини