HomeВійнаРосія шпигувала за українськими солдатами у Німеччині

Росія шпигувала за українськими солдатами у Німеччині

Російські служби стежили за навчанням українських солдатів використання нової зброї на військових базах у Німеччині, включаючи базу США, повідомив сьогодні гамбурзький німецький тижневик Spiegel, передає агентство BTA.

За даними газети, німецька військова контррозвідка Em A De має у своєму розпорядженні відомості про ці шпигунські операції.

Зокрема, під наглядом знаходилися бази в Ідар-Оберштайні (Рейнланд-Пфальц) та Графенвері (Баварія) – остання перебуває у віданні армії США.

Німецька контррозвідка повідомляла, наприклад, про машини, припарковані біля воріт військових таборів.

В Ідар-Оберштайні німецька армія навчала українських солдатів використання самохідних гаубиць, а у Графенвері американські інструктори навчали українців використанню артилерійських систем західного виробництва.

За даними контррозвідки, невеликі безпілотники неодноразово пролітали над полігонами.

Крім того, служби у Берліні підозрювали, що Росія намагається прослуховувати мобільні телефони українців, які проходять навчання у Німеччині.

Контррозвідка також побоювалася, що служби у Москві намагаються ліквідувати втікачів від опозиції, які перебралися до Німеччини з Росії, або перебіжчиків із російських силових структур.

Свіжі новини

Схожі новини