HomeВійнаРосійський солдат, який воював в Україні: нас перетворили на дикунів

Російський солдат, який воював в Україні: нас перетворили на дикунів

“Ми стали дикунами”, – сказав колишній російський військовий, який воював в Україні, пише британська газета “The Guardian”.

Павло Філатьєв нещодавно опублікував в інтернеті спогади про свою участь у війні.

“Умови для солдатів та молодшого командного складу були огидними. Кілька днів ми не отримували нормальної їжі. Коли ми прибули до (українського чорноморського порту, зайнятого 1 березня) Херсона, ми були виснажені. “У будівлі, де ми пізніше оселилися, стояв полковник – командир батальйону, я помахав йому рукою, він відповів на моє привітання, а потім дістав червону сигарету Marlboro”, – додав Філатьєв.

“Ми увійшли до будівлі і пішли у щось на зразок ресторану швидкого харчування. Це був просторий і чистий номер, з великою кількістю їжі в холодильниках і на столах. Ми кинулися туди, як дикуни. Ось на що нас перетворила війна”, – сказав він.

За словами Філатьєва, стан збройних сил Росії плачевний. “Українці вели вогонь по нас, а ми нічого не могли вдіяти. Ні сховатися, ні відповісти вогонь. У нас не було ні сил, ні засобів для протидії. Я на власні очі бачив, як солдати стріляли собі в руки і ноги, щоб повернутися додому і отримати три мільйони рублів (близько 41 000 фунтів стерлінгів) компенсації”, – додав він.

За словами колишнього військового, обладнання, яке використовується російськими військами, також перебуває у жалюгідному стані. “Раніше ми їздили на старих і необслуговуваних вантажівках. Іржа була всюди. Не було жодних спроб приховати жахливий стан”, – додав він.

З приводу того, як закінчиться війна, Філатьєв написав: “Я не знаю. Але я знаю, що це не війна простих росіян, і найстрашніше, що саме вони платять найвищу ціну”.

“Це не війна за Росію, це війна проти України”, – сказав він.

“Філатьєв входив до складу 56-го гвардійського полку ВПС, дислокованого на окупованому Москвою Кримському півострові в 2014 році. Раніше військові служили в Чечні та інших частинах Росії. Наразі він перебуває за межами своєї батьківщини”, – додає Guardian.

Свіжі новини

Схожі новини