HomeВійнаЖозеп Борель: ЄС підтримуватиме Україну до перемоги, а що таке перемога, вирішують...

Жозеп Борель: ЄС підтримуватиме Україну до перемоги, а що таке перемога, вирішують українці

Європейський Союз залишається єдиним у своїй підтримці України, заявив сьогодні після завершення зустрічі міністрів закордонних справ європейських країн у Брюсселі верховний представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Борель, передає БТА.

ЄС буде з Україною до перемоги України і самі українці визначать, що означає для них перемога, додав Борель. Він пояснив, що ЄС та країни Співтовариства на сьогоднішній день надали Києву військову допомогу на суму щонайменше вісім мільярдів євро. Ця допомога становить 45% обсягу коштів, наданих Сполученими Штатами, уточнив Високий представник.

Борель сказав, що тренувальна місія для щонайменше 15 000 українських бійців, як очікується, розпочнеться до кінця місяця. За його словами, навчання проводитиметься у кількох країнах ЄС.

Ми продовжуватимемо міжнародну ізоляцію Росії, а також обмежувальні заходи. Ми готові продовжувати посилювати санкції та домагатися втручання інших країн, особливо тих, які надають зброю та військову підтримку (Росії) – Ірану та Білорусі, додав Борель. Ми ніколи не стверджували, що санкції вирішать проблему війни, але вони ускладнюють труднощі російських військових. Росія зазнає величезних втрат на полі бою. Санкції підривають здатність Росії вести війну проти українців, що базується на терорі, підсумував Борель.

За його словами, президент Росії Володимир Путін не може виграти війну в Україні чи перемогти українську армію. Він намагається компенсувати цю військову невдачу, завдаючи страждань українцям, сказав Борель.

Свіжі новини

Схожі новини